Polski Związek Piłki Nożnej i 45-letni szkoleniowiec, a wcześniej wybitny piłkarz, uzgodnili wszystkie warunki kontraktu - poinformował kanał vZbirna, cytowany przez portal Sport.ua.

Reklama

Sponsorzy dorzucą się do pensji

Serwis "Espreso" pisze z kolei we wtorek, że Szewczenko i PZPN kontynuują rozmowy o możliwej nominacji Ukraińca na funkcję selekcjonera biało-czerwonych. Kanał vZbirna uważa, że PZPN bardzo zależy na zatrudnieniu ukraińskiego trenera.

Szewczenko, do lata 2021 trener reprezentacji Ukrainy, a później włoskiego klubu Genoa, z którego został zwolniony w połowie stycznia, ma otrzymać wynagrodzenie w wysokości 2,5 mln euro rocznie - twierdzą źródła kanału vZbirna. Część środków pokryje PZPN, a większość sponsorzy - dodano. Według źródeł sponsorem będzie polska państwowa firma.

Reklama

Media wskazują, że do uzgodnienia pozostają jeszcze formalności z włoskim klubem, gdyż ciągle Szewczenkę łączy z nim umowa.

Ukrainę doprowadził do ćwierćfinału Euro

Szewczenko podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy doprowadził Ukrainę do ćwierćfinału. Były napastnik Dynama Kijów, AC Milan i Chelsea Londyn, 111-krotny reprezentant Ukrainy (48 goli), pracował z ojczystą drużyną narodową od 2016 roku.

Prezes PZPN Cezary Kulesza przekazał niedawno, że nazwisko następcy Portugalczyka Paulo Sousy, z którym rozstano się pod koniec roku, będzie ogłoszone w poniedziałek 31 stycznia.