Dziennik Gazeta Prawana logo

Gabriel Slonina odmówił gry dla Polski. "Moje serce jest amerykańskie"

21 maja 2022, 08:57
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Gabriel Slonina
<p>Gabriel Slonina</p>/Newspix
Gabriel Slonina znalazł się wśród powołanych przez Czesława Michniewicza na czerwcowe zgrupowanie piłkarskiej reprezentacji Polski przed meczami Ligi Narodów, ale nie będzie reprezentował biało-czerwonych barw. Taką decyzję bramkarz ogłosił na Twitterze.

18-latek jest zawodnikiem Chicago Fire, w którego barwach pokazuje się ze znakomitej strony na boiskach MLS. Kilka klubów europejskich od pewnego czasu wykazuje zainteresowanie zawodnikiem.

 - mówił kilka dni temu polski selekcjoner.

Piłkarz ma polskie i amerykańskie obywatelstwo. Zdążył już zagrać w młodzieżowej reprezentacji USA.

 - poinformował 18-letni bramkarz, dodając do swojego wpisu m.in. ikonkę flagi amerykańskiej.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj