Zajęcia na boisku KS ZWAR, w całości otwarte dla mediów, co przy poprzednich selekcjonerach zdarzało się dość rzadko, trwały około półtorej godziny. Miały charakter głównie rozruchu - wielu piłkarzy zakończyło niedawno krótkie urlopy po sezonach w swoich klubach.

Reklama

Z 38 powołanych przez Czesława Michniewicza zawodników na razie brakowało pięciu. W zajęciach nie uczestniczyli: Arkadiusz Milik, Matty Cash, Sebastian Szymański, Kamil Jóźwiak i Łukasz Skorupski. Natomiast Krystian Bielik uczestniczył tylko w pierwszej części treningu.

Jak tłumaczył na wcześniejszej konferencji prasowej selekcjoner, w przypadku Casha i Milika chodzi o kwestie zdrowotne. Szymański jeszcze w niedzielę wieczorem grał w finale Pucharu Rosji, a Jóźwiak doleci we wtorek bezpośrednio z USA do Wrocławia.

Jeżeli chodzi o brak Łukasza Skorupskiego, powodem były kwestie logistyczne, podróż do Warszawy. Dzisiaj wieczorem ma do nas dołączyć - powiedział PAP Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy i team menedżer reprezentacji.

Reklama

Jak dodał, we wtorek o godz. 11 kadra wyleci czarterem do Wrocławia. Sześć godzin później rozpocznie tam oficjalny trening.

Środowy mecz z Walią, inaugurujący występy biało-czerwonych w grupie 4. najwyższej dywizji Ligi Narodów (A), rozpocznie się o godz. 18. Bezpośrednio po tym występie kadra wróci do Warszawy.

Kolejne dwa spotkania LN Polacy rozegrają na wyjeździe - 8 czerwca z Belgią w Brukseli oraz 11 czerwca z Holandią w Rotterdamie, a 14 czerwca zmierzą się z Belgią w Warszawie.