52-letni były trener Benfiki Lizbona jest trzecim selekcjonerem Egiptu w tym roku. Będzie miał za zadanie odbudowanie pozycji zespołu narodowego w czołówce kontynentu po tym, jak "Faraonowie" nie zakwalifikowali się do finałów mundialu w Katarze.

Reklama

Jego rodak, Carlos Queiroz, nie przedłużył kontraktu po tym, jak Egipt, który w lutym został wicemistrzem Afryki, w następnym miesiącu został pokonany w rzutach karnych przez Senegal w 3. rundzie kwalifikacji MŚ.

Następcą Queiroza w kwietniu został Ehab Galal. Kariera na tym stanowisku Egipcjanina była bardzo krótka, gdyż zwolniono go w zeszłym miesiącu po zaledwie trzech meczach, w tym porażce z Etiopią na początku eliminacji Pucharu Narodów Afryki 2023.

Vitoria oprócz kierowania kilkoma portugalskimi klubami, w tym Pacos de Ferreira, Vitorii Guimaraes i Benfiki, z którą zdobywał tytuły mistrzowskie w latach 2016 i 2017, został triumfatorem ligi w Arabii Saudyjskiej z zespołem Al Nassr. Przez krótki okres pracował w Spartaku Moskwa, choć podpisał dwuletni kontrakt.