W poprzedniej edycji Lewandowski zajął drugie miejsce, tylko właśnie za Messim.
Teraz Złota Piłka przyznawana będzie za zakończony sezon, a nie rok kalendarzowy jak dotychczas. To jedna ze zmian wprowadzonych przez organizatorów, by uczynić wybór bardziej czytelnym.
Nie będzie już brana pod uwagę cała kariera zawodnika, ale jego postawa w konkretnym sezonie.
Oprócz Messiego na liście nominowanych nie ma m.in. jego klubowego kolegi z PSG - Brazylijczyka Neymara.
Zdecydowanym faworytem, co podkreśla m.in. agencja AFP, jest Francuz Karim Benzema.
Zwycięzca zostanie ogłoszony 17 października.
"France Football" przyznaje swoją nagrodę od 1956 roku. W latach 2010-15 magazyn i Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA) wyróżniały wspólnie jednego zawodnika Złotą Piłką FIFA, ale od 2016 roku plebiscyty na najlepszych piłkarzy znów prowadzone są oddzielnie.
Michał Ignasiewicz, dziennikarz, redaktor Dziennik.pl. Warszawiak, po dwóch szkołach Mistrzostwa Sportowego. Siatkarzem nie został, bo zabrakło mu wzrostu, w piłce nożnej nie zrobił kariery, bo byli lepsi. Ale do trzech razy sztuka, więc spełnia się w roli dziennikarza sportowego. Zaczynał gdy miał 20 lat w Super Expressie. Później był m.in. Przegląd Sportowy, Dziennik, Futbol News. Fan futbolu nie tylko tego na poziomie Ligi Mistrzów. Po pracy sam zasiada na ławce trenerskiej i prowadzi swoją piłkarską drużynę. Ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarską im. Melchiora Wańkowicza i Akademię im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku.
