Biało-czerwoni udział w tym sezonie LN rozpoczęli od pokonania u siebie Walii 2:1, ale potem przyszły porażki z Belgią 1:6 i 0:1 oraz remis z Holandią 2:2. Podopieczni selekcjonera Czesława Michniewicza mają cztery punkty i nie liczą się już w walce o pierwsze miejsce, premiowane awansem do turnieju Final Four.

Reklama

Polacy muszą natomiast oglądać się za plecy na mającą jeden punkt Walię. Jeśli drużyna z Wielkiej Brytanii nie straci dystansu do biało-czerwonych w czwartek, gdy zagra w Brukseli z Belgią, a później pokona ich w bezpośrednim starciu w Cardiff, wówczas uratuje się przed spadkiem do dywizji B kosztem niedzielnego rywala.

O pierwszym miejscu w tej grupie zdecyduje najprawdopodobniej niedzielny mecz Holandii z Belgią w Amsterdamie. "Pomarańczowi" są niepokonani i mają dziesięć punktów, "Czerwone Diabły" - o trzy mniej.

W grupie A1 w trudnej sytuacji jest Francja, która po czterech kolejkach ma zaledwie dwa punkty i na pewno nie awansuje do Final Four. "Trójkolorowi" zmierzą się w czwartek z mającą o dwa punkty więcej Austrią i jeśli przegrają, skażą się na rywalizację w dywizji B w przyszłym sezonie. W niedzielę mistrzów świata z 2018 roku czeka wyjazdowy mecz z pierwszą w tabeli Danią.

Reklama

Grupa A2 to przede wszystkim walka Hiszpanii - 8 pkt - z Portugalią - 7. Lider w sobotę podejmie Szwajcarię, a jego sąsiad zagra na wyjeździe z Czechami, ale najważniejszym akcentem najbliższych dni będzie bezpośrednie starcie drużyn z Półwyspu Iberyjskiego we wtorek w Bradze.

Reklama

Dwa szlagiery szykują się w grupie A3: w piątek Włochy podejmą na San Siro Anglię, a w poniedziałek Anglia na Wembley zagra z Niemcami.

Po czterech kolejkach liderem tabeli są... Węgry. "Madziarzy", m.in. dzięki dwóm zwycięstwom nad Anglią, wywalczyli w tej trudnej grupie siedem punktów i teraz czekają ich starcia w Lipsku z Niemcami i w Budapeszcie z Włochami.

W dywizji B zaległości z czerwca nadrobi Ukraina, którą czekają trzy mecze: dwa ze Szkocją (w tym jeden w Krakowie) oraz jeden z Armenią.

Ukraina i Szkocja, mimo że rozegrały dotychczas po trzy spotkania, są na czele tabeli grupy B1 z dorobkiem, odpowiednio, siedmiu i sześciu punktów. Irlandia ma cztery, a Armenia - trzy po czterech kolejkach.

Ciekawie jest też w grupie B4, w której o pierwsze miejsce walczą Norwegia - 10 pkt i Serbia - 7. Te ekipy czeka bezpośrednie spotkanie w ostatniej kolejce - we wtorek 27 września w Oslo.

Turniej Final Four z udziałem czterech zwycięzców grup dywizji A rozegrany zostanie 14-18 czerwca 2023 roku.