Ale wieczór, nie zdarza się często pokonać "Barcę" - te słowa trenera Interu Simone Inzaghiego cytuje w środę "La Gazzetta dello Sport" i podkreśla w nagłówku, że mediolański klub grał z wielkim sercem. "Cierpieli, ale dali radę" - dodano.

Reklama

Przed meczem dziennik ten nie krył obaw przypominając, że wcześniej mediolański klub wygrał tylko dwa z 14 meczów z Barceloną w europejskich pucharach - w 1970 i 2010 roku.

Najbardziej obawiano się polskiego snajpera rywali, nazywanego "Lewangolski", "Letaldoski", "Golandowski" - wymieniała gazeta.

Lewandowski powstrzymany przez Inter Mediolan

Reklama

A jednak, zaznacza włoska prasa, udało się go zatrzymać dzięki zwartej grze i skuteczności Interu w obronie.

Agencja Ansa relacjonuje, że Inter walczył z Barceloną "z pazurami, zębami, z sercem i odrobiną szczęścia". Jak dodała, mediolański zespół zdołał na stadionie San Siro "okiełznać" także Lewandowskiego.

Według dziennika "La Repubblica" Polak został praktycznie "unieruchomiony" przez Stefana de Vrija. Dlatego, jak oceniła "Corriere della Sera", mediolańczycy zasłużyli na komplet punktów.

Na czołówkach włoskich gazet sportowych w środę dominują jednak zachwyty nad Napoli, które w wyjazdowym meczu LM wygrało 6:1 z Ajaksem Amsterdam. Jedną z bramek zdobył Piotr Zieliński. To m.in. dzięki Polakowi włoska ekipa "zatopiła Amsterdam" - podkreśliła gazeta "Corriere dello Sport".

Z Rzymu - Sylwia Wysocka