Spotkania tej rundy rozgrywek zaplanowano na 28 lutego - 2 marca przyszłego roku. Gospodarzami meczów będą drużyny występujące w niższych klasach rozgrywkowych.

Zespół z Zielonej Góry, jedyny w tej fazie przedstawiciel czwartego szczebla rozgrywek ligowych, w tym sezonie wyeliminował już dwie inne ekipy ekstraklasy - Jagiellonię Białystok oraz Radomiaka Radom. W pierwszej rundzie uporał się natomiast z występującym na zapleczu elity Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Reklama

W grze, poza Rakowem i Legią, został jeszcze tylko jeden klub ekstraklasy - Śląsk awansował po przedwcześnie zakończonym meczu z Sandecją Nowy Sącz, po którym przyznano mu walkowera. Rywalem drużyny z Wrocławia będzie drugoligowy KKS 1925 Kalisz.

Ostatnią parę tworzą Pogoń Siedlce (2. liga) oraz Górnik Łęczna (1. liga).

Losowanie przeprowadzono w stolicy Kataru Dausze, gdzie przebywają reprezentacja Polski oraz przedstawiciele PZPN. W niedzielę rozpoczęły się tam mistrzostwa świata. W roli "sierotki" wystąpił obrońca drużyny narodowej Matty Cash. Biało-czerwoni pierwszy mecz rozegrają we wtorek z Meksykiem.

Finał Pucharu Polski zostanie rozegrany 2 maja 2023 roku. W puli nagród jest 10 milionów złotych, z czego połowę otrzyma triumfator rozgrywek.

Pary ćwierćfinałowe piłkarskiego Pucharu Polski (w nawiasie poziom rozgrywek:
I - ekstraklasa, II - 1. liga, III - 2. liga, IV - 3. liga):

KKS 1925 Kalisz (III) - Śląsk Wrocław (I)
Lechia Zielona Góra (IV) - Legia Warszawa (I)
Pogoń Siedlce (III) - Górnik Łęczna (II)
Motor Lublin (III) - Raków Częstochowa (I)