Już po pierwszej połowie "Trójkolorowe" prowadziły 3:0 po bramkach Kadidiatou Diani, Kenzy Dali i Eugenie Le Sommer, która w drugiej połowie ustaliła wynik meczu na 4:0.

W ćwierćfinale Hiszpanki zmierzą się z Holenderkami, Japonki ze Szwedkami, Angielki z Kolumbijkami, które po raz pierwszy zameldowały się w tej fazie, natomiast Australijki z Francuzkami i to spotkania zapowiada się jako najciekawsze spośród czterech par.

W 1/8 finału po porażce w rzutach karnych ze Szwecją odpadły Amerykanki, które wygrały dwie poprzednie edycje MŚ w 2019 i 2015 roku.

Wyniki i program 1/8 finału: 8 sierpnia, wtorek Kolumbia - Jamajka 1:0 (0:0) Francja - Maroko 4:0 (3:0) 7 sierpnia, poniedziałek Anglia - Nigeria 0:0 po dogr., karne 4-2 Australia - Dania 2:0 (1:0) 6 sierpnia, niedziela Holandia - RPA 2:0 (1:0) Szwecja - USA 0:0 po dogr., karne 5-4 5 sierpnia, sobota Szwajcaria - Hiszpania 1:5 (1:4) Japonia - Norwegia 3:1 (1:1) ćwierćfinały: 11 sierpnia, piątek Hiszpania - Holandia (Wellington, 3.00) Japonia - Szwecja (Auckland, 9.30) 12 sierpnia, sobota Australia - Francja (Brisbane, 9.00) Anglia - Kolumbia (Sydney, 12.30)