Do incydentu doszło 20 sierpnia po finale mundialu w Sydney, w którym Hiszpanki pokonały reprezentację Anglii 1:0, zapewniając swojemu krajowi pierwszy w historii tytuł mistrzyń świata w piłce nożnej.

Wydany w poniedziałek przez komisję dyscyplinarną FIFA zakaz uniemożliwia Rubialesowi podejmowanie pracy związanej z piłką nożną zarówno na terenie Hiszpanii, jak i innych państw świata.

Reklama

Pod koniec sierpnia br. władze FIFA ogłosiły decyzję o zawieszeniu w wykonywaniu funkcji prezesa RFEF na okres 90 dni.

46-letni Rubiales, który 10 września br. zrezygnował z piastowania urzędu szefa piłkarskiej federacji piłkarskiej Hiszpanii, odrzuca oskarżenia pod swoim adresem o rzekome nadużycie wobec piłkarki.

W przekazanym federacji w dniu swojej dymisji dokumencie napisał, że dalsze pełnienie przez niego stanowiska “utrudniają mu pewne siły”, dzięki którym padł ofiarą “nadmiernych prześladowań i wielu kłamstw”.

W połowie września sąd w Madrycie zakazał Rubialesowi zbliżać się w promieniu mniejszym niż 200 m do Jennifer Hermoso. Piłkarka twierdzi, że nie chciała być pocałowana przez Rubialesa podczas mundialowej ceremonii wręczenia medali. Innego zdania jest były prezes RFEF, twierdząc, że “istniało ze strony zawodniczki przyzwolenie na pocałunek”.

Marcin Zatyka