Kto w półfinale PP?

Lider PKO Ekstraklasa (Jagiellonia Białystok) podejmował walczącą o utrzymanie Koronę Kielce. Wysoka stawka meczu, jaką był półfinał Pucharu Polski sprawiła, że biegunowe odległe pozycje w lidze nie przekładały się na postawę na boisku.

Pierwsze 45 minut pokazało, że goście potrafią grać wysokim pressingiem, jak i nisko bronić dostępu do własnej bramki. W 25. min. w bramce białostoczan musiał interweniować Sławomir Abramowicz, po groźnym strzale Mariusza Fornalczyka.

Z czasem Jagiellonia zaczęła długo budować swoje akcje. Krótkimi podaniami starała się stworzyć bramkowe sytuacje, najlepszą miał Jarosław Kubicki, który w 23. min. nie zdołał opanować piłki w polu karnym po zagraniu Jesusa Imaza.

W 42. min. strzał Dominika Marczuka (Jagiellonia Białystok) zablokowali obrońcy Korony, następnie Jarosław Kubicki trafił w słupek, a dobitkę Jakuba Lewickiego obronił Xavier Dziekoński.

Remacle bohaterem Korony

Tuż po przerwie Korona zdobyła gola. Martin Remacle precyzyjnym strzałem wyprowadził Koroniarzy na prowadzenie. Przez większość drugiej połowy meczu Jagillonia nie była w stanie stworzyć sytuacji stzreleckich. 10 minut przed końcem spotkania Adrian Dieguez zagrał w pole karne, a wprowadzony po przerwie Afimico Pululu strzałem z kilku metrów wyrównał wynik, który utrzymał się do końca podstawowego czasu gry.

Pululu zapewnia Jadze półfinał PP!

W dogrywce obie ekipy miały szansę na przechylenie szali na swoją korzyść. Ostatecznie w doliczonym czasie gry Bartłomiej Wdowik dośrodkował z rzutu rożnego, a piłka została przedłużona do Pululu, który sustalił wynik na 2:1 i zapewnił Jagielloni awans do półfinału PP.

Drużyny wystąpiły w następujących składach:

Jagiellonia Białystok: Sławomir Abramowicz - Michal Sacek, Mateusz Skrzypczak, Adrian Dieguez, Jakub Lewicki (57. Bartłomiej Wdowik) - Dominik Marczuk (80. Tomasz Kupisz), Taras Romanczuk, Aurelien Nguiamba (57. Nene), Jarosław Kubicki (57. Afimico Pululu), Kristoffer Hansen (67. Wojciech Łaski) - Jesus Imaz.

Korona Kielce: Xavier Dziekoński - Marcus Godinho, Dominick Zator, Miłosz Trojak (46. Piotr Malarczyk), Marcel Pięczek - Jacek Podgórski (46. Nono), Yoav Hofmeister, Daniel Trejo (68. Mateusz Czyżycki), Martin Remacle, Mariusz Fornalczyk (83. Dawid Błanik) - Adrian Dalmau (46. Jewgienij Szykawka).