Efthymios Koulouris najszybszy w historii hattrick

Efthymios Koulouris trafił do bramki Ruchu Chorzów w 47, 54 i 59 minucie meczu 28 kolejki Ekstraklasy. Napastnik Pogoni Szczecin został tym samym autorem najszybszego hattricka obcokrajowca w historii Ekstraklasy.

Do 12 kwietnia 2024 roku liderem klasyfikacji był Tomasz Pekhart, który ustrzelił hattricka przeciwko Zagłębiu Lubin 21 marca 2021 roku. Czeski napastnik potrzebował na to 13 minut.

Absolutnym rekordzistą rozgrywek w tej klasyfikacji jest słynny Ernest Wilimowski. Najlepszy piłkarz przedwojennej Polski potrzebował 180 sekund, by zdobyć trzy bramki w meczu z Cracovią 30 kwietnia 1939 roku. Co ciekawe, reprezentował wówczas barwy Ruchu Chorzów, który pokonał "Pasy" 5:1.

28-letni grecki napastnik ma już 12 goli w obecnym sezonie. Do Pogoni dołączył latem 2023 roku.