"Chciałbym podziękować wszystkim ludziom związanym z Jagiellonią za trzy piękne lata spędzone w Białymstoku. W trudnych chwilach zawsze mogłem liczyć na wsparcie działaczy i kibiców. Największe sukcesy jako trener osiągnąłem właśnie w Białymstoku, dlatego to miejsce zawsze będzie dla mnie szczególne. Jagiellonii przybył nowy kibic" - powiedział Probierz, cytowany na oficjalnej stronie klubu.

Reklama

39-letni Probierz prowadził podlaski zespół od 2008 roku. W pierwszym sezonie jego podopieczni zajęli ósme miejsce w lidze. Przed rokiem Jagiellonia osiągnęła największy sukces w historii, zdobywając Puchar i Superpuchar Polski. Żółto-czerwoni zadebiutowali na międzynarodowej arenie, odpadając jednak po dwumeczu z greckim Arisem Saloniki (1:2 i 2:2) w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Europejskiej. W ekstraklasie drużyna uplasowała się na 11. pozycji, ale gdyby nie dziesięć punktów ujemnych, za udział w aferze korupcyjnej, lokata byłaby szósta.

Bardzo dobrze Jagiellonia spisywała się w krajowej lidze jesienią 2010 roku. Na półmetku była liderem, a Probierz oficjalnie deklarował walkę o tytuł mistrzowski. Znacznie słabsza druga runda zweryfikowała jego marzenia. Białostoczanie zakończyli rozgrywki na czwartym miejscu, ale wygrana Legii Warszawa w PP sprawiła, że znów zagrali w europejskich pucharach. Niespodziewanie już w pierwszej rundzie kwalifikacji LE Jagiellonię wyeliminował Irtysz Pawłodar. Na własnym stadionie polski zespół zwyciężył 1:0, by w Kazachstanie przegrać 0:2. Już wtedy pojawiły się spekulacje, że Probierz pożegna się ze stanowiskiem.

Sezon 2011/2012 w ekstraklasie Jagiellonia Białystok rozpocznie 1 sierpnia (poniedziałek, godz. 18.30) wyjazdowym spotkaniem z Podbeskidziem Bielsko-Biała w Wodzisławiu Śląskim.

Przed nowymi rozgrywkami nastąpiły cztery zmiany trenerów - oprócz Białegostoku, także w GKS Bełchatów (Paweł Janas za Macieja Bartoszka), Widzewie Łódź (Radosław Mroczkowski za Czesława Michniewicza) i Koronie Kielce (Leszek Ojrzyński za Włodzimierza Gąsiora).

Probierz prowadził Jagiellonię w 114 oficjalnych meczach, w tym 90 w najwyższej klasie. Jego bilans 46 zwycięstw, 31 remisów i 37 porażek, bramki 125:113.

Jako zawodnik grał m.in. w Ruchu Chorzów, Górniku Zabrze i Widzewie. W roli szkoleniowca prowadził Polonię Bytom (zadebiutował na zapleczu ekstraklasy w wieku 33 lat) i Widzew.