"Ekstraklasa SA udzieliła zgody stacjonarnym firmom bukmacherskim: Fortuna, Milenium, STS oraz Totolotek na wykorzystywanie wyników T-Mobile Ekstraklasy w zakładach wzajemnych na terenie Polski w pierwszych dwóch kolejkach sezonu 2011/2012" - napisano w oświadczeniu.

Reklama

Umowa między Ekstraklasą SA i PZPN z jednej strony a Stowarzyszeniem Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich (SPiPFB) z drugiej dotycząca całego sezonu ma zostać sfinalizowana do 8 sierpnia.

"Wznowienie współpracy z Ekstraklasą to doskonała wiadomość dla naszych klientów. Wszyscy czekaliśmy na możliwość typowania rezultatów spotkań na najwyższym szczeblu piłkarskich rozgrywek. Nasi klienci już obstawiają wyniki swoich ulubionych drużyn. Jesteśmy przekonani, że zakłady dotyczące polskiego futbolu będą należały do najbardziej emocjonujących" - ocenił dyrektor generalny Fortuny Jan Stefanek, którego firma wystąpiła już do Ministerstwa Finansów o zgodę na prowadzenie działalności również w internecie.

Konflikt między Ekstraklasą SA a SPiPFB trwał od lata ubiegłego roku. Wówczas bukmacherzy działający na polskim rynku oskarżyli spółkę o zbyt wygórowane żądania finansowe za prawo do wykorzystywania wyników ekstraklasy i brak chęci porozumienia. Ta z kolei twierdziła, że - zgodnie z artykułem 6.1 ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów - jest gotowa do rozmów z każdą z osobna firmą bukmacherską, ale nie ze stowarzyszeniem. Po pół roku z jedną z firm doszło do porozumienia, ale w innych kibice nie mogli obstawiać wyników meczów polskiej ekstraklasy przez cały poprzedni sezon.