Informacja została potwierdzona przez rzecznika prasowego klubu Jarosława Paradowskiego.

Reklama

ŁKS - beniaminek ekstraklasy - w pierwszej kolejce przegrał z poznańskim Lechem aż 0:5. W komunikacie łódzkiego klubu podkreślono jednak, że zmiana na stanowisku szkoleniowca nie oznacza zwolnienia trenera Pyrdoła (pozostanie w ŁKS na stanowisku koordynatora).

"Nadal mamy pełne zaufanie do sztabu szkoleniowego, z którym współpracujemy od ponad roku. Decydujemy się na pewne roszady, ale nie rezygnujemy z usług żadnego z dotychczasowych trenerów" - poinformowano.

Jak dodano w oświadczeniu, "z powodów osobistych, rodzinnych i zdrowotnych nie będzie on (Andrzej Pyrdoł) w stanie angażować się w dalsze prowadzenie drużyny w stopniu takim, jakim wymaga tego udział zespołu w rozgrywkach T-Mobile Ekstraklasy".

43-letni obecnie Bratkowski na przełomie lat 80. i 90. był bramkarzem ŁKS, rozegrał wówczas w ekstraklasie pięć meczów. Później występował m.in. w Terpolu Sieradz i Pogoni Zduńska Wola.

Obsada innych funkcji w sztabie szkoleniowym ŁKS pozostała bez zmian. Asystentem wciąż będzie Krzysztof Adamowicz, a trenerem bramkarzy - Grzegorz Kurdziel.