Reprezentant Mołdawii miał spore pretensje do arbitra, kiedy ten nie uznał strzelonej przez niego bramki. Pomocnik gości popchnął sędziego, za co dostał czerwoną kartkę. W środę Komisja Ligi ukarała Suworowa półroczną dyskwalifikacją, co oznacza, że nie zagra już w zespole Cracovii w rundzie jesiennej.

Reklama

Za niesportowe zachowanie karę poniesie również pomocnik Legii Warszawa Moshe Ohayon, który w ostatnim meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała uderzył rywala bez piłki. Sędzia Tomasz Musiał nie zauważył tego zdarzenia, a członkowie komisji podjęli decyzję po obejrzeniu materiału wideo. Izrealski pomocnik został zdyskwalifikowany na dwa mecze T-Mobile Ekstraklasy.

Taka sama kara nałożona została na szkoleniowca Polonii Warszawa Jacka Zielińskiego, który w ostatnim meczu z Jagiellonią Białystok został usunięty z ławki rezerwowych. To oznacza, że trener "Czarnych Koszul" najbliższe spotkania na własnym boisku z Legią oraz Koroną Kielce, obejrzy z trybun.

W środę Komisja Ligi ukarała również PGE GKS Bełchatów grzywną w wysokości 5 tys. zł, za szczególne natężenie wulgaryzmów ze strony kibiców tego klubu, w trakcie ostatniego meczu z Widzewem Łódź.

Pięć tysięcy złotych będzie musiało zapłacić też Podbeskidzie Bielsko-Biała, za niestawienie się zespołu Młodej Ekstraklasy tego klubu na spotkanie z Jagiellonią. Dodatkowo młoda drużyna Podbeskidzia została ukarana walkowerem.