Dziennik Gazeta Prawana logo

T-Mobile Ekstraklasa: Śląsk wygrał na nowym stadionie

28 października 2011, 22:39
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Dźwięki orkiestry wojskowej i brawa 42 tys. kibiców zebranych na nowym stadionie piłkarskim przywitały zawodników Śląska Wrocław i Lechii Gdańsk, którzy w piątek rozegrali pierwszy mecz na obiekcie wybudowanym specjalnie na Euro 2012. Lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 1:0.

Śląsk wystąpił bez kontuzjowanych obrońcy Amira Spahica i bramkarza Mariana Kelemena, którego uraz ukazał się poważniejszy niż pierwotnie zakładano. Goście przyjechali do Wrocławia w niemal najmocniejszym składzie.

Przez pierwsze 30 minut na boisku niewiele się działo. Mocno stremowani gospodarze grali bardzo niedokładnie, a cofnięta Lechia czekała na możliwość przeprowadzenia kontrataku. W efekcie gra toczyła się głównie w środku boiska.

W końcówce obie drużyny zaczęły grać nieco szybciej. W 36. minucie piłka po strzale Piotra Celebana zatrzepotała w siatce Lechii, wcześniej jednak sędzia odgwizdał faul na bramkarzu i gol nie został uznany. W odpowiedzi na bramkę Śląska groźnie uderzał Abdou Traore, ale Rafał Gikiewicz zdołał sparować piłkę na rzut rożny.

Po zmianie stron Śląsk zaatakował nieco śmielej i na efekty nie trzeba było długo czekać. Po rzucie rożnym z prawej strony boiska Marek Wasiluk zderzył się z wychodzącym z bramki Wojciechem Pawłowskim, a w zamieszaniu piłka trafiła pod nogi Johana Voskampa, który z ośmiu metrów skierował ją do siatki.

Od tego momentu gra się wyrównała, jednak obu drużynom brakowało dokładności przy rozgrywaniu akcji. Wiele dobrze zapowiadających się ataków, kończyło się niecelnymi podaniami i stratą piłki. Okazji do zdobycia bramki strzelając z dystansu nie wykorzystali natomiast Sebastian Dudek i Przemysław Kaźmierczak.

Lechia atakowała do ostatnich chwil, ale wynik spotkania nie uległ już zmianie i na inaugurację nowego stadionu Śląsk wywalczył trzy punkty umacniając się na pozycji lidera.

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 Johan Voskamp (51).

Sędzia: Robert Małek (Zabrze). Widzów 42 000.

Śląsk Wrocław: Rafał Gikiewicz - Piotr Celeban, Marek Wasiluk, Jarosław Fojut, Mariusz Pawelec - Waldemar Sobota (88. Tadeusz Socha), Rok Elsner, Sebastian Mila, Sebastian Dudek, Łukasz Madej (73. Przemysław Kaźmierczak) - Johan Voskamp (79. Cristian Omar Diaz).

Lechia Gdańsk: Wojciech Pawłowski - Rafał Janicki, Sergejs Kożans, Luka Vucko, Vytautas Andriuskevicius - Abdou Traore, Marcin Pietrowski, Łukasz Surma, Paweł Nowak (62. Piotr Wiśniewski), Lewon Hajrapetjan (88. Kamil Poźniak) - Fred Benson (75. Josip Tadic).

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj