Jak powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej szef dolnośląskiej policji nadinspektor Dariusz Biel, funkcjonariusze wizytowali wrocławski stadion pod koniec stycznia. Wśród najważniejszych problemów wskazano m.in. brak monitoringu bram i dróg dojścia na piłkarską arenę oraz brak systemu identyfikacji kibiców, który pozwoliłby nie wpuszczać na mecz osób z zakazami stadionowymi.

Reklama

Niektóre miejsca są natomiast ciągle placem budowy. Mam jednak nadzieję, że te drobne rzeczy związane z uporządkowaniem terenu i systemem monitoringu zostaną naprawione. Jesteśmy gotowi w czwartek lub piątek jeszcze raz sprawdzić stadion i jeśli wszystko będzie w porządku, to sobotnie spotkanie się odbędzie - mówił Biel.

Dyrektor ds. bezpieczeństwa Śląska Wrocław Małgorzata Korny podkreśliła, że klub otrzymał zapewnienie od inwestora, spółki Wrocław 2012, że stadion będzie gotowy do rozgrywek. Jedynym problemem jest kwestia dojścia kibiców przyjezdnych. Przepisy UEFA są w tej kwestii rozbieżne z tymi, które obowiązują podczas spotkań ligowych. Dlatego złożyliśmy wniosek, żeby w czasie rundy wiosennej mecze we Wrocławiu odbywały się bez udziału kibiców gości. Decyzja w tej sprawie ma zostać podjęta we wtorek w Warszawie - dodała Korny.

Na wrocławskim stadionie, który może pomieścić ok. 42 tys. widzów odbyły się już trzy duże imprezy - walka Tomasza Adamka z Witalijem Kliczko o tytuł mistrza świata w bokserskiej wadze ciężkiej organizacji WBC, koncert George'a Michaela oraz wyścigi potężnych amerykańskich półciężarówek na imprezie "Monster Jam".

Śląsk na nowym stadionie rozegrał dwa mecze ligowe, z Lechią Gdańsk i Wisłą Kraków, a w listopadzie 2011 r. piłkarska reprezentacja Polski zmierzyła się w towarzyskim spotkaniu z Włochami.

Mecz z Ruchem Chorzów, który jest uznawany za spotkanie podwyższonego ryzyka, ma się rozpocząć w sobotę o godz. 18.00.