"Każdy mecz, każdy punkt będą dla nas ważne. Chcemy jak najszybciej zapewnić sobie bezpieczne miejsce w ekstraklasie, a jak to się uda, to powalczyć o wyższe lokaty" - powiedział prezes ósmego po 17 kolejkach zespołu ekstraklasy.

Reklama

Trener Leszek Ojrzyński także uważa, że najważniejszym celem jest utrzymanie w lidze, do czego powinno wystarczyć 40 pkt. Jego podopieczni do tej pory wywalczyli 25.

"Każda pozycja wyżej niż pierwsze bezpieczne miejsce, to będzie duży bonus. Rywale nie będą nam ułatwiać zadania, więc czeka nas twarda walka w każdym spotkaniu. To jednak sprawi, że ekstraklasa będzie na wiosnę ciekawsza" - zaznaczył Ojrzyński.

Na razie klub ma zabezpieczone finansowanie przy skromnym budżecie, ale sytuacja może się zmienić na lepszą, po zakończeniu rozmów transferowych. Trwają też kolejne pertraktacje z potencjalnymi inwestorami.

Zimą doszło w Koronie do kilku zmian kadrowych. Z wypożyczenia do ŁKS wrócił Paweł Golański, a z warszawskiej Polonii na tej zasadzie pozyskano Miłosza Przybecki, który jednak nabawił się poważnej kontuzji i wiosną raczej nie zagra, i Daniel Gołębiewskiego, który jesienią grał w Górniku Zabrze. Poza tym do drużyny dołączyli Łukasz Jamróz (powrót z Orła Wierzbica), Mateusz Łuczak (Lechia Gdańsk i Ukrainiec Oleksiej Szlakotin (Zagłębie Sosnowiec).

Do pierwszoligowej Pogoni Szczecin, gdzie pracuje były trener Korony Marcin Sasal, przeszedł brazylijski obrońca Hernani. Piotr Gawęcki i Łukasz Cichos szukają klubów, a kilku mniej znaczących zawodników trafiło do klubów niższych lig.

Do ligowych meczów przygotowany jest stadion. W połowie stycznia włączyliśmy system podgrzewania płyty boiska, w tak delikatny sposób, by jej nie +zagotować+ przy dużych mrozach. Nasi konserwatorzy po sześciu latach funkcjonowania stadionu mają już doświadczenie i nie powinno być kłopotów z przygotowaniem boiska do gry. W tym tygodniu piłkarze Korony przeprowadzą na boisku kilka krótkich treningów przed pierwszym meczem z Jagiellonią - wyjaśnił kierownik Areny Kielce Jacek Domaradzki.

Zgodnie z nowymi przepisami, zamontowano dodatkowe, nowocześniejsze kamery na trybunach oraz wokół boiska, które jeszcze bardziej poprawią funkcjonowanie monitoringu.

Sparingi Korony: Radomiak Radom 2:1, Bogdanka Łęczna 5:3, Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:1 i 0:1, ŁKS Łódź 0:1, GKS Katowice 1:1, Torpedo Kutaisi (Gruzja) 0:0, Metalurg Zaporoże (Ukraina) 1:1, Sportul Bukareszt 3:0, Botew Płowdiw 1:1.