Do niedzielnego spotkania lubinianie przystąpili w najmocniejszym składzie i była to dla nich dobra okazja do podtrzymanie znakomitej serii pięciu zwycięstw z rzędu. W rundzie wiosennej podopieczni trenera Pavla Hapala zdobyli w sumie 20 punktów i są niemal pewni utrzymania w lidze. Goście przyjechali do Lubina m.in. bez kontuzjowanych Kamila Kosowskiego, Miroslawa Bożoka i Mate Lacica.

Reklama

Gospodarze zaczęli z dużym animuszem i przez kwadrans kilka razy zagrozili bramce strzeżonej przez Łukasza Sapelę. Dobrych okazji nie wykorzystali m.in. Darvydas Sernas i Maciej Małkowski. Cofnięci na własną połowę bełchatowianie swoich szans szukali w nielicznych kontratakach, ale mieli spore problemy z wykończeniem akcji.

W miarę upływu czasu tempo meczu spadło i chociaż gra toczyła się głównie w środku boiska, to jednak inicjatywa w dalszym ciągu należała do Zagłębia. Goście bronili się jednak bardzo umiejętnie i lubinianie najczęściej nie potrafili zakończyć swoich ataków celnymi strzałami.

Po zmianie stron bełchatowianie zaatakowali nieco śmielej i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 53. minucie po rzucie rożnym z lewej strony boiska na strzał zdecydował się Damian Zbozień, ale piłkę z linii bramkowej wybił Adrian Rakowski. Chwilę później lubinianie nie mieli już tyle szczęścia. Po zamieszaniu w polu karnym obrońcy Zagłębia wybili piłkę wprost pod nogi Grzegorza Barana, który znakomitym uderzeniem z 25. metrów pokonał Aleksandra Ptaka.

Po stracie bramki gospodarze rzucili się do ataku i 10 minut później mógł być już remis. Jednak po strzale głową Csaby Horvatha Sapela w ostatniej chwili przerzucił piłkę nad poprzeczką. Zacięta walka o każdą piłkę trwała do ostatnich minut. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się zwycięstwem gości, Zagłębie zdobyło bramkę. W doliczonym czasie gry Adam Banaś wykorzystał błąd obrońców i mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi.

Reklama

KGHM Zagłębie Lubin - PGE GKS Bełchatów 1:1 (0:0)

Reklama

Bramki: 0:1 Grzegorz Baran (55), 1:1 Adam Banaś (90+1).

Żółta kartka - KGHM Zagłębie Lubin: Csaba Horvath. PGE GKS Bełchatów: Mateusz Mak, Grzegorz Fonfara.

Sędzia: Tomasz Garbowski (Kluczbork). Widzów 7 210.

KGHM Zagłębie Lubin: Aleksander Ptak - Paweł Widanow, Adam Banaś, Csaba Horvath, Costa Nhamoinesu - Szymon Pawłowski, Jiri Bilek, Łukasz Hanzel, Adrian Rakowski (81. Ivan Hodur), Maciej Małkowski (63. Dawid Abwo) - Darvydas Sernas (63. Arkadiusz Woźniak).

PGE GKS Bełchatów: Łukasz Sapela - Jacek Popek (79. Maciej Wilusz), Damian Zbozień, Szymon Sawala, Filip Modelski - Mateusz Mak, Grzegorz Fonfara (87. Kamil Wacławczyk), Marcin Żewłakow (87. Paweł Giel), Grzegorz Baran, Tomasz Wróbel - Dawid Nowak.