Obu klubom odmówiono przyznania licencji w pierwszej instancji, która obradowała 11 maja. W opinii przewodniczącego tego gremium Hilarego Nowaka Górnik nie spełnił wówczas wymogów infrastrukturalnych, zaś Widzew - kryteriów finansowych.

Reklama

Działacze Górnika oraz Widzewa złożyli odwołania i uzupełnili brakujące dokumenty. W poniedziałek Komisja Odwoławcza PZPN, na czele z jej przewodniczącym Zbigniewem Lewickim, wydała pozytywną decyzję dla obu klubów.

Cały okres przed wydaniem opinii był bardzo intensywny. Najważniejsze, że spełniliśmy wszystkie wymagane formalności i otrzymaliśmy licencję. Czas do rozpoczęcia następnego sezonu spożytkujemy na jak najlepsze przygotowanie pod względem organizacyjnym i sportowym - powiedział wiceprezes Widzewa Paweł Młynarczyk.

W przypadku Górnika licencja przyznana jest na grę na stadionu w Sosnowcu. Komisja Odwoławcza zastrzegła możliwość wnioskowania klubu o ponowną lustrację swojego obiektu przez grupę ekspertów przed rozpoczęciem sezonu. Po ich ekspertyzie Górnik będzie mógł wnioskować o dopuszczenie do rozgrywek stadionu w Zabrzu.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z otrzymania licencji. Chciałbym podziękować całemu sztabowi pracowników klubu i przyjaciołom Górnika, którzy od stycznia ciężko pracowali przy procedurze licencyjnej. Na pewno skorzystamy z możliwości ponownego ubiegania się o grę na stadionie im. Ernesta Pohla (w Zabrzu - PAP), jeszcze przed startem rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy - powiedział prezes Górnika Artur Jankowski na oficjalnej stronie klubu.

W sezonie 2011/2012 Górnik zajął ósme, a Widzew jedenaste miejsce w tabeli ekstraklasy.