Trener Śląska Orest Lenczyk, przedstawiając piłkarza, zaznaczył, że był to jeden z pierwszych zawodników, których Śląsk starał się pozyskać, po tych stratach, które dotknęły nas w linii obrony po zakończeniu ubiegłego sezonu. Dość długo oczekiwaliśmy na finał sprawy, ale w końcu do transferu doszło. Jestem przekonany, że piłkarz przychodzi do nas jako wzmocnienie składu - dodał szkoleniowiec.

Reklama

Jodłowiec przyznał, że choć dołącza do drużyny dość późno, to jednak ma nadzieję, że uda mu się dobrze przygotować do rozgrywek i wszystko się dla mnie dobrze zacznie. Po czterech latach zmieniam klub i myślę, że doda mi to dużo motywacji i ambicji, żeby pomóc drużynie w osiągnięciu jeszcze lepszych wyników, chociaż w ubiegłym sezonie zdobyła prawie wszystko, co było można - powiedział piłkarz.

W swojej dotychczasowej karierze 27-letni zawodnik występował m.in. w Widzewie Łódź, Podbeskidziu Bielsko-Biała, Groclinie Grodzisk Wlkp., a od sezonu 2008/2009 w Polonii Warszawa. W piłkarskiej reprezentacji Polski Jodłowiec rozegrał dotychczas 25 spotkań.