po dwóch remisach, przyda się wygrana

Reklama

Legioniści są jednym z czterech niepokonanych zespołów w T-Mobile Ekstraklasie. Rozpoczęli rozgrywki od trzech zwycięstw, a ostatnio zremisowali z Górnikiem Zabrze 2:2 i w derbach z Polonią 1:1. Po dwóch remisach, przydałaby się wygrana. Nie będzie łatwo, ale interesuje nas tylko komplet punktów z Zagłębiem - powiedział Urban na piątkowej konferencji prasowej.

Trener wicelidera (Legia traci dwa punkty do Widzewa Łódź) wciąż nie będzie mógł skorzystać z chorwackiego zawodnika Ivicy Vrdoljaka. Wrócił do treningów z normalnymi obciążeniami, ale jeszcze w tym meczu nie będzie go w kadrze - stwierdził.

W środowym spotkaniu 1/8 finału Pucharu Polski z Piastem Gliwice (2:1) jedną z bramek strzelił Michał Kucharczyk.

Alternatywą w ataku dla Marka Saganowskiego są i Kucharczyk, i Jakub Kosecki. Kolejnym rozwiązaniem zaś powrót do ustawienia z Serbem Danijelem Ljuboją na szpicy. W Gliwicach zagraliśmy średnio, dla wielu zawodników to był pierwszy występ od dawna. Mimo wszystko zdali oni egzamin - ocenił były reprezentant kraju.

Urban w poprzednim roku prowadził drużynę z Lubina. Wysokie umiejętności ma Szymon Pawłowski, który potrafi z każdym rywalem zagrać bardzo dobrze, choć nie zawsze prezentuje równy poziom". A o swojej pracy w Zagłębiu mówił: "W pierwszym etapie pracy tam byłem dobrym, a nawet bardzo dobrym trenerem. Dopiero później stałem się zły, lecz takie jest życie szkoleniowca. Nie mam do nikogo żalu, dla mnie to będzie miły przyjazd do Lubina - dodał.

Zagłębie przystąpiło do rozgrywek z trzema ujemnymi punktami. W pięciu kolejkach wygrało tylko raz, jeden mecz też zremisowało i w tabeli zajmuje przedostatnie, 15. miejsce. Same porażki ma na koncie PGE GKS Bełchatów.