Dziennik Gazeta Prawana logo

T-Mobile Ekstraklasa: Szlagier w Stolicy. Legia kontra Górnik

15 marca 2013, 10:56
Ten tekst przeczytasz w 2 minuty
Jakub Kosecki i Danijel Ljuboja
Jakub Kosecki i Danijel Ljuboja/Newspix
Meczem Jagiellonii Białystok z Polonią Warszawa zainaugurowana zostanie 19. kolejka rozgrywek T-Mobile Ekstraklasy. W drugim piątkowym pojedynku w hicie tej serii spotkań Legia Warszawa zmierzy się z Górnikiem Zabrze.

Polonia, osłabiona przed rozpoczęciem rundy wiosennej odejściem kilku podstawowych zawodników i borykająca się z kłopotami organizacyjnymi, zajmuje wysokie trzecie miejsce w tabeli. W trzech meczach drugiej rundy zremisowała, wygrała i przegrała jedno spotkanie - zdobywając cztery punkty. Jagiellonia odpadła w tym tygodniu z Pucharu Polski po porażce z Wisłą 2:4 na własnym boisku. Podopieczni trenera Tomasza Hajty na pewno będą walczyć o komplet punktów z "Czarnymi koszulami".

Drugi piątkowy mecz okrzyknięto szlagierem kolejki. W Warszawie Legia podejmie Górnika Zabrze. To jeden z klasyków polskiej ekstraklasy, ale obu zespołom daleko do świetności sprzed ponad czterdziestu lat kiedy nie tylko rządziły na krajowych boiskach, ale efektownie i skutecznie rywalizowały z najlepszymi drużynami w Europie.

Podopieczni trenera Adama Nawałki na pewno będą chcieli zmniejszyć dystans do lidera z ul. Łazienkowskiej. Przed meczem tracą do drużyny Jana Urbana sześć punktów.

Na sobotę zaplanowano trzy spotkania. W Kielcach zmierzą się sąsiedzi w tabeli. Korona z 20. punktami zajmuje 13. pozycję, a Ruch Chorzów jest o jedno miejsce niżej i ma o punkt mniej.

W Łodzi Widzew zmierzy się z Zagłębiem Lubin. Łodzianie tracą trzy punkty do swoich rywali. Obie drużyny znajdują się w środkowej części tabeli - mają bezpieczną przewagę nad strefą spadkową, ale do walki o pierwsze trzy miejsca już raczej się nie włączą.

W Poznaniu Lech aspirujący do tytułu mistrzowskiego zmierzy się z ostatnim w tabeli GKS Bełchatów. Wydawałoby się, że podopieczni trenera Mariusza Rumaka mają proste zadanie. Dotychczasowe wyniki rundy wiosennej przeczą jednak tej tezie. Bełchatowianie jeszcze nie przegrali na wiosnę, co więcej nie stracili gola. Co prawda nie zdobyli ani jednej bramki, ale urwali punkty Widzewowi, Wiśle i przede wszystkim Legii. Lech wygrał dwa mecze, ale na wyjeździe. Na własnym stadionie przegrał - z Polonią Warszawa.

W niedzielę Śląsk Wrocław zagra z drugim od końca Podbeskidziem Bielsko-Biała. Mistrz Polski, w przypadku zwycięstwa, ma szansę włączyć się jeszcze do walki o obronę tytułu.
W drugim niedzielnym spotkaniu Wisła Kraków zmierzy się z Pogonią Szczecin. Dla Wisły jedyną szansą na występy w europejskich pucharach jest zdobycie Pucharu Polski. Krakowianie muszą jednak walczyć w każdym ligowym meczu o zwycięstwo, aby podnieść morale zespołu i nie stracić zaufania kibiców i sponsorów.

W poniedziałek (18.03) na zakończenie 19. kolejki Piast Gliwice zagra z Lechią Gdańsk. Lechia jest szósta, a Piast siódmy - do miejsca premiowanego występem w eliminacjach Ligi Europy tracą odpowiednio - cztery i sześć puntów.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj