Dariusz Wdowczyk został oficjalnie szkoleniowcem Pogoni Szczecin. Wdowczyk zastąpił na tym stanowisku Artura Skowronka. 51-letni Wdowczyk piłkarską karierę zaczynał w stołecznej Gwardii, w której jako 19-latek zadebiutował w polskiej ekstraklasie. Udanymi występami w Gwardii zwrócił na siebie uwagę bardziej utytułowanego lokalnego rywala - Legii.

Reklama

W połowie sezonu 1989/1990 przeniósł się do Szkocji, gdzie przez 5 sezonów występował w drużynie Celtic Glasgow. Później przez kilka lat występował w angielskim Reading F.C. Karierę piłkarską zakończył w 1998 jako gracz stołecznej Polonii, gdzie następnie rozpoczął pracę szkoleniową. Jako trener dobył dwa mistrzostwa Polski. Z Polonią Warszawa (w sezonie 1999/2000) i z Legią (sezon 2005/2006).

W 2008 roku został zatrzymany za udział w aferze korupcyjnej. Szkoleniowiec przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Wydział Dyscypliny PZPN zawiesił Wdowczykowi licencję do 2016 roku, ale w lipcu minionego roku Komisja Kształcenia i Licencjonowania Trenerów PZPN skróciła Wdowczykowi karę i wydała licencję UEFA Pro na okres 1 roku. Trybunał Arbitrażowy przy PKOl przywrócił możliwość pracy w zawodzie trenera.

Bardzo mi miło, że mogę rozpocząć współpracę z Pogonią i wrócić do zawodu. Doceniam szansę, którą mi dano i postaram się nie zawieść kibiców i prezesów. Wiele przed nami, jest dużo spotkań do rozegrania. Po wstępnej rozmowie z zawodnikami znajdziemy wspólny cel, który jest przed nami. Wygrywanie spotkań, ale także - mam nadzieję - ładna gra. Bardzo doceniam to, że mogę rozpocząć pracę z Pogonią Szczecin, czyli dobrym, solidnym klubie z tradycjami - powiedział podczas konferencji prasowej nowy trener "Portowców".