Dlatego od wczoraj w Krakowie pracuje więcej funkcjonariuszy - zapewnia nadinspektor Mariusz Dąbek - komendant małopolskiej policji. To są policjanci zarówno operacyjni, jak i prewencji, ruchu drogowego, którzy będą pracować całą dobę. Od wczoraj patrolowane są krakowskie osiedla, a nie tylko okolice stadionów - zapewnia w rozmowie z IAR komendant Dąbek.

Reklama

Problemem Krakowa nie są stadiony. Już dawno nie było zbiorowych zakłóceń na trybunach Wisły, czy Cracovii. Natomiast problemem są osiedla - dodaje. Nadinspektor Dąbek poprosił Komendanta Głównego Policji o wsparcie. Od wczoraj w Krakowie pracują również funkcjonariusze z Kielc i Rzeszowa.

Tylko wczoraj policja zatrzymała czterech pseudokibiców. W samochodzie przewozili narkotyki i niebezpieczne narzędzia. Między innymi noże i maczety. Posiadali również widły - dotychczas nierekwirowane krakowskim pseudokibicom. W tym tygodniu na jednym z osiedli nieznani sprawcy ugodzili 23-latka nożem. Mężczyzna przeżył. To już 11-sty przypadek ataku z użyciem ostrych narzędzi w tym mieście. Większość z nich, to porachunki pseudokibiców.