Legia najpierw nie dostała się do Ligi Mistrzów. W Lidze Europy przegrała wszystkie mecze i jest jedynym zespołem, który nie strzelił gola w tej edycji tych rozgrywek. W T-Mobile Ekstraklasie legioniści po 14. kolejkach mają na koncie dziewięć zwycięstw, jeden remis i aż cztery porażki. Ostatniej doznali w Bydgoszczy, gdzie po fatalnej grze i jeszcze gorszych błędach Jakuba Rzeźniczka i Wojciecha Skaby przegrali 1:3 z Zawiszą.

Reklama

W efekcie drużyna skazywana przez większość ekspertów na dominację na krajowym podwórku dzieli fotel lidera z Górnikiem Zabrze, a tuz za plecami czuje oddech Wisły Kraków i Pogoni Szczecin.

Mimo to w klubie nikt nie zamierza wykonywać nerwowych ruchów. W grudniu z trenerem siądziemy do rozmów. Na dziś nie ma tematu jego zwolnienia. Posada Jana Urbana jest niezagrożona. Nie zwolnię go, bo nie ma w Polsce lepszych trenerów Człowiek zdobył mistrzostwo i Puchar Polski. Bez 10 kontuzjowanych piłkarzy, jego drużyna prowadzi w lidze. Wiem, że pojawiają się pretensje o nieudane transfery, ale mogę się założyć, że Dossa Junior będzie najlepszym obrońcą w lidze, a Helio Pinto też odpali. Oby już w meczu z Trabzonsporem - mówi "Super Expressowi" prezes Legii, Bogusław Leśnodorski.