W ostatnim meczu 28. kolejki piłkarskiej ekstraklasy, Zagłębie Lubin niespodziewanie pokonało u siebie Wisłę Kraków 3:1 (0:0). Jako pierwsi gola zdobyli goście. W 74. minucie gola dla „Białej Gwiazdy” zdobył Łukasz Burliga. Wyrównał w 86. minucie Manuel Curto, który pokonał Michała Miśkiewicza celnym strzałem z rzutu wolnego. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Michał Nalepa, który strzelił gola samobójczego.

W tabeli ekstraklasy prowadzi Legia Warszawa, która dzięki sobotniemu zwycięstwu nad Lechem Poznań (1:0), ma na koncie 57 punktów. Na drugim miejscu jest Lech (47 punktów), a na trzecim Wisła (45 punktów). Zagłębie ma 29. punktów awansowało na czternaste miejsce. Do zakończenia rundy zasadniczej rozgrywek ekstraklasy zostały dwie kolejki.