Wisła Kraków wygrała z Górnikiem Łęczna 2:0 (1:0) w meczu 16. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Goście kończyli mecz
w dziesiątkę po tym, jak w 89. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji
czerwoną kartkę dostał Słowak Lukaš Bielak.
Gospodarze objęli prowadzenie w 10. minucie po strzale Rafała Boguskiego. Długo wynik meczu nie zmieniał się i dopiero w doliczonym czasie drugiego gola dla Wisły zdobył Nigeryjczyk Emmanuel Sarki, który wszedł na boisko w II połowie.
Wisła awansowała na drugie miejsce w tabeli; ma 28 punktów i traci 4 do prowadzącej Legii. Również 28 punktów ma Śląsk Wrocław, który w piątek przegrał z Ruchem Chorózw 0:1. Górnik Łęczna jest 13. z dorobkiem 17 punktów.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło IAR
Powiązane