Gdy UEFA zajęła się zachowaniem kibiców Legii na stadionie w Lokeren, do sprawy włączyło się antyrasistowskie stowarzyszenie "Nigdy Więcej". Grupa stanęła po stronie warszawskiego klubu, starając się wywalczyć jak najniższą karę dla zespołu.

Reklama

Na to wszystko od razu zareagowali kibice. Ich stowarzyszenia wystosowały oficjalne oświadczenie. Abstrahując od powodów, dla których antypolskie "Nigdy Więcej" nagle zmieniło swoją optykę, pragniemy poinformować, że ani ta, ani żadna inna instytucja nigdy nie będzie decydować o tym, jak będzie wyglądało życie trybun naszego stadionu. Nie zamierzamy wspierać żadnych inicjatyw tej organizacji i oświadczamy, że na Żylecie nie ma i nie będzie miejsca dla lewacko - tęczowej propagandy - czytamy na portalu gwizdek24.pl.

Kibice zapewniają też, że rozmawiają z zarządem klubu w sprawie zachowania sympatyków zespołu. Jeśli jednak zrezygnują z rasistowskich zachowań, to wcale nie dlatego, że takowych nie mają. Decyzję o eliminacji z trybun marginalnych zachowań uznanych za rasistowskie podejmujemy tylko i wyłącznie my sami, i to jedynie ze względu na surowe kary nakładane na Legię przez UEFA - podsumowują.

ZOBACZ TAKŻE: UEFA ukarała Legię. Na szczęście klub nie wyleci z Ligi Europejskiej>>>