Spotkanie bardzo efektownie mogli rozpocząć goście. W pierwszej minucie, po zagraniu z prawej strony Grzegorza Bonina, "nożycami" popisał się Tomasz Nowak. Jednak nawet gdyby trafił do siatki, to gol nie byłby uznany, gdyż był na spalonym. Kolejny raz okazję do zdobycia bramki Górnik miał w 17. minucie, ale Bartosz Śpiączka nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Sebastianem Nowakiem.

Reklama

Golkiper z Niecieczy był jednak bezradny w 31. minucie. Wtedy to Dalibor Pleva nie potrafił odebrać piłki napastnikowi z Łęcznej. Przemysław Pitry uderzył co prawda z ostrego kąta, ale piłka przeszła pod ręką interweniującego bramkarza.

Druga połowa stała pod znakiem przewagi „Słoni”, które jednak nie potrafiły odwrócić losów spotkania. Miały o tyle ułatwione zadanie, że od 69. minuty nastąpiła zmiana bramkarza w drużynie Górnika. Kontuzjowanego Sergiusza Prusaka (opuścił murawę na noszach) musiał zastąpić Silvio Rodic.

W 88. minucie piłkarze z Łęcznej szybko rozegrali rzut wolny, po prostopadłym zagraniu Tomasza Nowaka piłka trafiła do Jakuba Świerczoka, który "uciekł" Plevie. Mając przed sobą tylko Sebastian Nowaka obiegł go i umieścił piłkę w siatce.

Funkcję trenera gości pełnił Andrzej Rybarski. Jurij Szatałow obserwował spotkanie z trybun. Zakaz prowadzenia drużyny w Niecieczy (i wcześniej w Kielcach) to kara za niewłaściwie zachowanie w meczu z Wisłą Kraków. Wówczas sędzia usunął go z ławki rezerwowych.

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Górnik Łęczna 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Przemysław Pitry (31), 0:2 Jakub Świerczok (88).
Żółta kartka - Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Sebastian Ziajka, Artem Putiwcew. Górnik Łęczna: Tomislav Bozic, Jan Bednarek, Maciej Szmatiuk, Jakub Świerczok, Grzegorz Piesio.
Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce).
Widzów 3 127.
Termalica Bruk-Bet Nieciecza: Sebastian Nowak - Dalibor Pleva, Pavol Stano, Artem Putiwcew, Dariusz Jarecki (25. Sebastian Ziajka) - Vladislavs Gutkovskis, Bartłomiej Babiarz, Tomasz Foszmańczyk (60. Patrik Misak), Mateusz Kupczak, Jakub Biskup (74. Dawid Plizga) - Wojciech Kędziora.
Górnik Łęczna: Sergiusz Prusak (69. Silvio Rodic) - Paweł Sasin, Radosław Pruchnik, Tomislav Bozic, Leandro - Grzegorz Bonin, Maciej Szmatiuk, Jan Bednarek, Tomasz Nowak, Bartosz Śpiączka (66. Grzegorz Piesio) - Przemysław Pitry (76. Jakub Świerczok).

PAP / Stanisław Rozpdzik