Powodem nałożenia kary było niewłaściwie zachowanie kibiców "Pasów" podczas spotkania ostatniej kolejki ekstraklasy minionego sezonu Cracovii z Lechią Gdańsk (2:0).

Reklama

Klub MKS Cracovia został ukarany karą finansową w wysokości 20 tys. zł w związku z odpaleniem 110 rac świetlnych, rzucaniem przedmiotów na boisko i podpaleniem bluzy Wisły Kraków. Jednocześnie NKO zarządziła wykonanie kary zasadniczej rozgrywania jednego meczu bez udziału publiczności w odniesieniu do najbliższego meczu o mistrzostwo ekstraklasy, w którym klub MKS Cracovia SSA będzie gospodarzem meczu. Kara była zawieszona na okres próby 18 miesięcy w związku z naruszeniem porządku i bezpieczeństwa w trakcie meczu Cracovia – Pogoń Szczecin w dniu 18 kwietnia 2015 roku - można przeczytać w komunikacie zamieszczonym na stronie Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Krakowski klub nie zgadza się z tą decyzją i zapowiedział złożenie wniosku o anulowanie kary bądź kontynuowania jej zawieszenia. Ma on nadzieję, że sprawa zostanie ponownie rozpatrzona jeszcze przed startem rozgrywek, w ten weekend. Stadion Cracovii w ostatnich latach należy do najbezpieczniejszych obiektów w kraju. Klub dokłada wszelkich starań, by w każdym meczu organizacja widowiska była na jak najwyższym poziomie - głosi oświadczenie "Pasów".

Wyjaśnił w nim, że odpalenie rac miało przypomnieć jubileusz 110-lecia powstania Cracovii, obchodzony w tym roku.