Magiera pracę w klubie z Sosnowca rozpoczął w maju. Podpisał wówczas roczny kontrakt, z możliwością przedłużenia. Po dziewięciu kolejkach Zagłębie jest liderem tabeli.

Reklama

Notującą ostatnio słabe wyniki Legię prowadzi od poniedziałku były zawodnik stołecznej drużyny Aleksandar Vukovic, który pełni obowiązki tymczasowego trenera. Zastąpił Albańczyka Besnika Hasiego, z którym we wtorek klub rozstał się za porozumieniem stron.

Magiera w przeszłości również był piłkarzem Legii, a także pracował w niej jako asystent trenera i opiekun rezerw. Według spekulacji mediów funkcję szkoleniowca mistrza kraju obejmie już po piątkowym spotkaniu ligowym z Wisłą Kraków. Vukovic na przedmeczowej konferencji prasowej przyznał, że jest w stałym kontakcie z Magierą.

Ale nie zamierzam wychodzić przed szereg. Klub nie podał jeszcze oficjalnych informacji i to ja jestem odpowiedzialny za mecz z Wisłą. Chciałbym, aby po tym spotkaniu nasz prezes tłumaczył, dlaczego zmienia trenera, który wygrał wszystkie mecze - oparł Vukovic.