Necid został wypożyczony z tureckiego Bursasporu, w barwach którego w ubiegłym sezonie wystąpił w 33 spotkaniach i zdobył 16 bramek. Wcześniej reprezentował także barwy m.in. PEC Zwolle, PAOK Saloniki czy CSKA Moskwa. W drużynie narodowej rozegrał 44 mecze i trafił w nich do siatki 12 razy.

Reklama

Do Bursasporu mający 191 cm wzrostu Czech trafił latem 2015 roku. Początek miał udany, ale w obecnym sezonie stracił miejsce w podstawowym składzie.

Necid może być "odpowiedzią" Legii na odejście dwóch najskuteczniejszych piłkarzy - Węgra Nemanji Nikolica oraz Szwajcara serbskiego pochodzenia Aleksandara Prijovica. Przed tygodniem trener Jacek Magiera mówił na konferencji prasowej, że klub jest w trakcie negocjacji z piłkarzem o "większym nazwisku", choć nie zdradził wówczas szczegółów i nie wiadomo, czy chodziło właśnie o Necida.

Pierwszy mecz o stawkę po przerwie zimowej Legia rozegra 11 lutego - z Arką Gdynia w ekstraklasie. Pięć dni później podejmie Ajax Amsterdam w pierwszym spotkaniu 1/16 finału Ligi Europejskiej.