Bardzo się cieszę, że podpisałem nowy kontrakt. Wiele słyszałem o klubie z Poznania i jego niezwykłych kibicach. Interesuje mnie bardzo rywalizacja o trofea. Wiem, że Lech ma szanse na sięgnięcie zarówno po Puchar Polski, jak i mistrzostwo Polski. Wierzę, że uda się te trofea zdobyć już w tym sezonie i powtórzyć sukces w kolejnym - powiedział 28-letni obrońca.

Najchętniej gram jako stoper, obojętnie czy z prawej, czy z lewej strony. Mogę też występować na pozycji prawego obrońcy lub na środku pomocy. Mam za sobą kilkuletnie doświadczenia z gry w ekstraklasach chorwackiej i tureckiej. Potrafię się podporządkować dobru drużyny. Najważniejszy jest przecież wynik - wyjaśnił.

Nowy zawodnik Lecha jest wychowankiem chorwackiego Slavena Belupo. W rodzinnym kraju grał też w innej drużynie NK Koprivnica. Dwukrotnie wystąpił w młodzieżowej reprezentacji Chorwacji. W 2013 roku przeniósł się do ekstraklasy tureckiej. Rozegrał 39 spotkań w Konyaspor i od 2015 roku 46 meczów w Karabuksporze, zdobywając dwie bramki. Skauci poznańskiego klubu obserwowali go już w 2008 roku.

Kokalovic trafił do Lecha po to, aby rywalizować o miejsce na środku obrony. Mocną stroną Chorwata jest spokój przy wyprowadzaniu piłki pod presją. Na boisku wykazuje się dużą inteligencją taktyczną. Nie stroni od gry kontaktowej. Ma też doświadczenie związane z walką z silnymi rywalami. W Turcji grał mecze przeciwko Fenerbahce i Galatasaray – powiedział o nowym nabytku wiceprezes „Kolejorza”, Piotr Rutkowski.

Przyjście Kokalovicia niemal na pewno zamyka dla nas okno transferowe, choć do jego zakończenia niczego nie można wykluczyć - dodał.

To trzecie wzmocnienie poznańskiej drużyny po zimowej przerwie. Wcześniej do Lecha przeszli Rumun Mihai Radut i Ukrainiec Wołodymyr Kostewicz.