W 55. minucie spotkania kibice Cracovii odpalili środki pirotechniczne, który wstrzeliwali w kierunku sektora zajmowanego przez 700-osobową grupę fanów Wisły. Mecz został przerwany na ponad 20 minut, a gra wznowiona, gdy służby opanowały sytuację.

Reklama

Komisja Ligi błyskawicznie zajęła się tymi wydarzeniami i na czwartkowym posiedzeniu orzekła kary wobec Cracovii, która dwa najbliższe spotkania (ze Śląskiem Wrocław i Legią Warszawa) rozegra bez udziału publiczności. Stadion będzie zamknięty także podczas najbliższego spotkania ligowego z Wisłą Kraków. Kibice Cracovii do końca sezonu nie będą mogli organizować grupowego wyjazdu. Dodatkowo na klub nałożono karę finansową w wysokości 100 tys. złotych.

Komisja Ligi zastrzegła jednak, że na wyżej wymienione trzy mecze będą mogły wejść jedynie osoby do 16 roku życia wraz z opiekunami na warunkach określonych przez Komisję. Kary nie są prawomocne, klubowi przysługuje prawo do odwołania się od nich.

195. derby Krakowa zakończyły się zwycięstwem Wisły 4:1.

Na tym samym posiedzeniu Komisji Ligi, w związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Piast Gliwice - Legia Warszawa w 20. kolejce ekstraklasy, na klub z Gliwic nałożono - w zawieszeniu do końca sezonu - karę zakazu wejścia na jeden mecz domowy dla wszystkich osób, które na meczu z Legią znajdowały w sektorach P i R.

Z kolei za niewłaściwe zachowanie kibiców Górnika Zabrze podczas meczu 19. kolejki ekstraklasy z Lechią Gdańsk na klub z Zabrza nałożono karę finansową w wysokości 15 tysięcy złotych.