Na początek będą to m.in. kulisy meczowe, Studio „Ł3" i aktualności klubowe niedostępne w tradycyjnej telewizji, podał Emitel.

Reklama

Telewizja naziemna jest najchętniej wybieraną platformą odbioru sygnału telewizyjnego w Polsce. Uruchomienie kanału z treściami video na Multipleksie 8 pozwoli Legii Warszawa dotrzeć do jeszcze szerszej grupy kibiców. To jednocześnie pionierskie rozwiązanie w naszym kraju - kanał warszawskiego klubu jest pierwszym, który pojawia się na platformie hybrydowej multipleksu. Jest to dobry kierunek, ponieważ trendy na świecie pokazują, że tradycyjna telewizja i internet coraz bardziej przenikają się, a wielu widzów oczekuje dostępu do dodatkowych treści na ekranie swojego telewizora - powiedział prezes Emitela Andrzej J. Kozłowski, cytowany w komunikacie.

W ramach usług dodatkowych dostępnych na Multipleksie 8 Emitel udostępnia widzom serwis telewizji hybrydowej, w standardzie HbbTV, w którym można znaleźć m.in. przewodnik po programach telewizyjnych, aktualne wiadomości, prognozę pogody oraz ofertę programów radiowych w tym np. RMF, Radia Zet i Polskiego Radia. Teraz oferta telewizji hybrydowej wzbogaci się o treści wideo produkowane specjalnie dla fanów Legii Warszawa.

Produkcja i dystrybucja treści wideo jest jednym ze strategicznych celów działalności marketingowej i komercyjnej Legii. Jesteśmy jedną z najbardziej medialnych polskich marek i nasi kibice oczekują, że będziemy im dostarczać ekskluzywne materiały pokazujących klub od kuchni. Poprzez media społecznościowe docieramy już do milionów odbiorców, a współpraca z Emitel pozwali nam dodatkowo zwiększyć zasięg oddziaływania i wykorzystać potencjał jaki tkwi w telewizji hybrydowej. Nowa platforma docelowo pozwoli nam także na rozwój naszej działalności e-commerce, a także na zaproponowanie innowacyjnych rozwiązań dla naszych sponsorów - powiedział prezes Legii Warszawa Dariusz Mioduski, cytowany w komunikacie.

Emitel podkreśla, że z cyfrowej telewizji naziemnej w Polsce korzysta ponad 6 mln gospodarstw domowych, co czyni ją najbardziej popularną platformą odbioru kanałów telewizyjnych. Stale rosnąca dostępność internetu szerokopasmowego napędza konsumpcję treści multimedialnych.

Usługi telewizji hybrydowej pozwalają zamienić zwykły telewizor w multimedialne centrum rozrywki. Możliwość odtwarzania treści multimedialnych dostarczanych przez Internet pozwala na udostępnienie dodatkowych treści na życzenie oraz większej liczby programów dostarczanych w postaci streamingu. HbbTV umożliwia także realizację innowacyjnych, interaktywnych i spersonalizowanych kampanii reklamowych, co znacznie zwiększa ich efektywność. HbbTV umożliwia również uruchamianie aplikacji interaktywnych dostarczanych przez Internet na odbiornikach telewizyjnych. Skojarzenie aplikacji z programem telewizyjnym umożliwia prowadzenie interakcji z widzem i uruchamianie konkursów, quizów oraz dostarczanie dodatkowych informacji związanych z aktualnie nadawaną audycją - czytamy dalej.

Z portalu mogą korzystać wszyscy widzowie naziemnej telewizji cyfrowej odbierający programy Multipleksu 8, posiadający odbiornik telewizyjny podłączony do internetu i obsługujący funkcjonalność HbbTV, podsumowano.

Emitel jest właścicielem i operatorem ogólnopolskiej infrastruktury nadawczej, która pozwala nadawcom telewizyjnym i radiowym przekazywać sygnał do niemal wszystkich gospodarstw domowych w kraju. Infrastruktura Emitela pozwala także na przesyłanie sygnału telefonii komórkowej. Od 2014 roku właścicielem Emitel jest amerykański fundusz Alinda Capital Partners.