Zawodnik będzie musiał jeszcze w tym tygodniu przejść zabieg operacyjny. Wracaj szybko do zdrowia, „Pawka”! - napisano na klubowym Twitterze.

Reklama

37-letniego piłkarza czeka teraz zabieg operacyjny, który ma się odbyć jeszcze w tym tygodniu. Kontuzja ta oznacza, że Brożek prawdopodobnie nie pojawi się już na boiskach ekstraklasy, gdyż po tym sezonie planował zakończenie kariery.

W obecnych rozgrywkach napastnik "Białej Gwiazdy" wystąpił w 18 meczach, w których zdobył osiem bramek i jest najskuteczniejszym strzelcem zespołu.

Brożek zmagał się z problemami zdrowotnymi. W tym roku po raz pierwszy na boisku pojawił się w sobotnim spotkaniu z Piastem Gliwicach, przegranym przez Wisłę 0:4, zastępując w 61. minucie Aleksandra Buksę.

Brożek, który w ekstraklasie gra od kwietnia 2001 roku, ma w swoim dorobku siedem tytułów mistrza Polski. Dwukrotnie – w 2008 i 2009 roku był królem strzelców. W sumie ekstraklasie zdobył 149 bramek, co daje ósme miejsce w historii. To jednocześnie najlepszy wynik spośród aktywnych jeszcze piłkarzy.

Wisła z dorobkiem 31 punktów zajmuje w tabeli trzynaste miejsce, pierwsze gwarantujące utrzymanie. W najbliższej kolejce zmierzy się w niedzielę na swoim stadionie z Legią Warszawa.