Występujący na prawej obronie Czerwiński jest wychowankiem Bolesława Bukowno, a później grał w Rekordzie Bielsko-Biała, GKS Katowice, a od 2017 roku był zawodnikiem Zagłębia Lubin. W barwach tego ostatniego klubu rozegrał 72 spotkania w ekstraklasie i strzelił jedną bramkę.

Reklama

Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu pozyskania Alana. Przede wszystkim bardzo dobrze zna realia ekstraklasy, jest podstawowym zawodnikiem Zagłębia Lubin i jednym z wyróżniających się polskich graczy na swojej pozycji. Posiada bardzo dobre parametry motoryczne, aktywnie włącza się też do gry ofensywnej i pasuje w tym elemencie do naszego stylu gry. W opinii trenerów, którzy pracowali z nim w przeszłości, Czerwiński jest typem zawodnika pracowitego i jest w pełni zaangażowany w swoje zadania boiskowe - ocenił nowego zawodnika dyrektor sportowy "Kolejorza" Tomasz Rząsa, cytowany przez oficjalną stronę klubową.

To pierwszy piłkarz pozyskany przez Lecha w tym okienku transferowym. Na Bułgarską wrócił pomocnik Michał Skóraś, któremu poznański klub skrócił okres wypożyczenia do Rakowa Częstochowa.