Steinbors trafił do Arki latem 2016 roku i od tego czasu rozegrał 116 meczów, z czego 101 ligowych z rzędu. Reprezentant Łotwy uznawany jest za jednego z najlepszych golkiperów ekstraklasy.

Reklama

Arka pozyskała ponadto z holenderskiego SC Heerenveen Mihajlovica, który podpisał umowę do 30 czerwca 2021 roku z opcją przedłużenia na kolejny sezon.

24-letni serbski skrzydłowy jest wychowankiem FK Rad, natomiast w 2015 roku trafił do bardziej znanego klubu z Belgradu - Partizana. W rodzimej ekstraklasie wystąpił w 91 spotkaniach i zdobył13 bramek. W 2017 roku przeszedł do Heerenveen, ale w obecnym sezonie nie zagrał w holenderskiej Eredivisie.

Z ekipy prowadzonej przez serbskiego szkoleniowca Aleksandara Rogica odszedł w piątek Samuel Araujo. 24-letni hiszpański lewy obrońca trafił do Gdyni na początku września, ale jesienią nie wystąpił w ekstraklasie w żadnym meczu i teraz znalazł się w hiszpańskim trzecioligowcu Culturalu Leonesa.

Reklama

Wcześniej kontrakty rozwiązali Azer Busuladzic i Maksymilian Banaszewski.

Także w piątek prezesem Arki, już trzecim w tym sezonie, został 55-letni Radomir Sobczak. Do sierpnia gdyńskim klubem zarządzał Wojciech Pertkiewicz, natomiast do 16 grudnia tę funkcję pełnił Grzegorz Stańczuk.

W sobotę żółto-niebiescy wylatują na zgrupowanie do Turcji. Podobnie jak w przerwie zimowej minionego sezonu podróż w obie strony gdynianie odbędą jednym samolotem razem z piłkarzami Lechii Gdańsk.

W Larze koło Antalyi arkowcy przebywać będą do 1 lutego i w tym czasie rozegrają cztery mecze kontrolne. Ich rywalami będą Sumgait FK z Azerbejdżanu (21.01), Crvena Zvezda Belgrad (26.01), FK Struga Trim-Lum (28.01) z Macedonii Północnej oraz Lokomotiw Płowdiw (31.01). W Turcji trenować będzie 28 zawodników, w tym czterech bramkarzy.

Po powrocie z obozu gdynianie dostaną dwa dni wolnego i 3 lutego rozpoczną bezpośrednie przygotowania do pierwszego w rundzie wiosennej spotkania. Na jej inaugurację podejmą w piątek 7 lutego drugą w tabeli Cracovię.