Trzecia drużyna ukraińskiej Premier Ligi była najmocniejszym rywalem ekipy Kazimierza Moskala podczas zgrupowania w Turcji. Przeciwko niej w wyjściowym składzie szkoleniowiec łódzkich piłkarzy wystawił dwóch z pięciu graczy pozyskanych zimą przez ŁKS. Od początku zagrali obrońcy: Słoweniec Tadej Vidmajer oraz Hiszpan Carlos Moros. W drugiej połowie na boisku pojawili się zaś Maciej Dąbrowski i hiszpański napastnik Samuel Corral.

Reklama

Gola, który przesądził o porażce, beniaminek ekstraklasy stracił w 61. minucie. Bramkarza Arkadiusza Malarza pokonał Władysław Koczerhin.

To był trzeci sparing ŁKS podczas zgrupowania w Side. Przed tygodniem łodzianie pokonali Nefczi Baku 4:0 po dwóch golach Corrala oraz trafieniach Przemysława Sajdaka i Łukasza Sekulskiego, a w niedzielę przegrali z wiceliderem rumuńskiej ekstraklasy Astrą Giurgiu 0:2.

Drużyna Moskala w Side będzie trenować do 1 lutego i w tym czasie rozegra jeszcze trzy mecze kontrolne – z ukraińską Worskłą Połtawa (25 stycznia) oraz serbskimi Napredakiem Krusevac (28 stycznia) i Proleterą Nowy Sad (31 stycznia).

W środę klub z Łodzi poinformował, że decyzją drużyny nowym kapitanem ŁKS został Malarz. Do drugoligowego GKS Katowice został natomiast wypożyczony 24-letni obrońca Maciej Dampc. W pierwszych wiosennych ligowych spotkaniach zespołowi z Łodzi nie pomoże Adrian Klimczak. Defensor podczas jednego z treningów doznał bowiem złamania kości śródręcza i co najmniej przez trzy tygodnie nie będzie mógł uczestniczyć w zajęciach.

Pierwszym rywalem ŁKS w drugiej części rozgrywek ekstraklasy będzie 9 lutego Legia Warszawa, czyli aktualny lider tabeli. Beniaminek w 20 rozegranych do tej pory kolejkach zdobył 14 punktów i zajmuje ostatnie, 16. miejsce.