Na posiedzeniu 19 lutego 2020 roku Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN po rozpoznaniu wniosku Klubu Arka Gdynia (…) postanowiła uwzględnić złożony przez Klub wniosek i zawiesić rygor natychmiastowej wykonalności ww. kary – napisano na oficjalnej stronie PZPN.

Reklama

Za zachowanie kibiców gospodarzy podczas spotkania Arka – Cracovia (0:1) 12 lutego Komisja Ligi Ekstraklasy nałożyła na gdyński klub karę zakazu wejścia na sobotni mecz z Rakowem Częstochowa dla wszystkich osób, które w trakcie konfrontacji z krakowskim zespołem zasiadały na tzw. Trybunie Górka.

Na tej trybunie dopuszczano się zachowań, polegających na szczególnie wulgarnym obrażaniu właściciela klubu. Ponadto w trakcie meczu wywieszony został transparent z obraźliwymi treściami w stosunku do właściciela i pracownika klubu – wyjaśniono w komunikacie Komisji Ligi.

Wtorkowa decyzja Najwyższej Komisji Odwoławczej PZPN oznacza, że ci kibice będą mogli zobaczyć na stadionie sobotnie spotkanie z beniaminkiem Rakowem. Jednocześnie nie poinformowano, kiedy zostanie wydana ostateczna decyzja w sprawie utrzymania lub anulowania tej kary.

Z kolei we wtorek NKO PZPN zawiesiła karę dla Legii także związaną z zachowaniem kibiców w 21. kolejce. Za obraźliwe transparenty, które pojawiły się na północnej trybunie stołecznego stadionu podczas konfrontacji z ŁKS (3:1) na warszawski klub nałożono grzywnę w wysokości 50 tys. zł oraz karę zakazu wejścia na mecz z Jagiellonią Białystok dla wszystkich osób znajdujących się w trakcie spotkania z beniaminkiem z Łodzi na wskazanym sektorze.