Ekipa Michała Probierza przyjechała do stolicy z jasnym postanowieniem wywalczenia trzech punktów. Ale w pierwszej połowie wyraźnie sobie nie radzili. Groźni byli wyłącznie przez pierwsze sekundy, kiedy okazje do strzelenia gola miał były zawodnik Legii, a obecnie kapitan Cracovii Janusz Gol. To była najgroźniejsza w pierwszej połowie sytuacja gości.

Później gospodarze zdominowali grę. Defensywnie ustawieni rywale niewiele mieli do powiedzenia – zwłaszcza w ataku. A Legia z minuty na minutę się rozkręcała i rozgrywała kolejny bardzo dobry mecz.

Pierwszy gol padł w 20. minucie kiedy Litwin Arvydas Novikovas już w polu karnym podał do Chorwata Domagoja Antolica, który efektowym strzałem otworzył wynik.

Kolejnych prób, by pokonać bramkarza gości Michala Peskovica było wiele. I udało się tuż przed przerwą. Tym razem poza polem karnym uderzył Gruzin Walerian Gwilia. Piłka poleciała obok słupka i wpadła do siatki.

Nadzieje kibiców Cracovii odrodziły się po przerwie. Ręką w polu karnym zagrał Marko Vesovic, a sędzia po wideoweryfikacji podyktował jedenastkę. Wykorzystał go w 51. minucie Sergiu Hanca. Drużynie gości dodało to pewności siebie. Odważniej zaczęli wychodzić na akcje ofensywne.

Mecz się wyraźnie wyrównał. Obie drużyny miały swoje okazje i wynik spotkania mógł być wyższy. Nerwowo było też na ławce rezerwowych. Trener Cracovii Michał Probierz często krzyczał do swoich zawodników, a szkoleniowiec Legii Aleksandar Vukovic został ukarany nawet żółtą kartką za zbyt żywiołowe reakcje.

Legia nadal imponuje skutecznością. W czterech tegorocznych spotkaniach ekipa z Warszawy zdobyła jedenaście bramek. A w sobotę umocniła się na pozycji lidera. Nad drugą Cracovią ma sześć punktów przewagi.

Legia Warszawa - Cracovia Kraków 2:1 (2:0)
Bramki: 1:0 Domagoj Antolic (20), 2:0 Walerian Gwilia (44), 2:1 Sergiu Hanca (51-karny)
Żółta kartka - Legia Warszawa: Artur Jędrzejczyk, Marko Vesovic, Andre Martins. Cracovia Kraków: Cornel Rapa, Mateusz Wdowiak, Michal Siplak
Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)
Widzów: 21 000
Legia Warszawa: Radosław Majecki - Marko Vesovic, Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Michał Karbownik - Arvydas Novikovas (63. Paweł Wszołek), Andre Martins (90. Inaki Astiz), Walerian Gwilia, Domagoj Antolic, Luquinhas (90+3. Tomas Pekhart) - Jose Kante
Cracovia Kraków: Michal Peskovic - Cornel Rapa, Michał Helik, David Jablonsky, Michal Siplak - Mateusz Wdowiak (65. Ivan Fiolic), Sylwester Lusiusz, Janusz Gol, Florian Loshaj (46. Rafael Lopes), Sergiu Hanca - Tomas Vestenicky (46. Pelle van Amersfoort)

Wyniki meczów 24. kolejki i tabela ekstraklasy piłkarskiej:
2020-02-28:
Raków Częstochowa - Piast Gliwice 2:0 (1:0)
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 1:1 (1:0)
2020-02-29:
Wisła Kraków - Wisła Płock 2:2 (1:1)
Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 3:1 (2:0)
Pozostałe mecze kolejki
2020-03-01:
Korona Kielce - Lechia Gdańsk (12.30)
Arka Gdynia - ŁKS Łódź (15.00)
KGHM Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław (17.30)

Tabela (mecze, zwycięstwa, remisy, porażki, bramki, punkty, różnica bramek)
16. ŁKS Łódź 23 4 4 15 21-40 16 -19
W przypadku równej liczby punktów o kolejności w końcowej tabeli decydują bezpośrednie mecze