27-letni Wolski występował w Legii Warszawa, włoskich Fiorentinie i Bari, belgijskim Mechelen oraz Wiśle Kraków. Ostatnio reprezentował jednak barwy Lechii Gdańsk, z którą w sezonie 2018/19 sięgnął po krajowy Puchar, a na początku następnych rozgrywek także po Superpuchar Polski.

Reklama

Z Legią dwukrotnie zdobył Puchar Polski. W reprezentacji rozegrał siedem meczów, uczestniczył m.in. w mistrzostwach Europy w 2012 roku.

W czwartek kontrakt Wolskiego z Lechią został rozwiązany z winy gdańskiego klubu. Oświadczenie o jednostronnym rozwiązaniu umowy złożył ponadto Sławomir Peszko.

W przerwie zimowej obaj zawodnicy, a także Błażej Augustyn i Artur Sobiech, zwrócili się do Lechii z żądaniem uregulowania finansowych zaległości. Cała czwórka od razu znalazła się na cenzurowanym - nie pojechała na zgrupowanie do Turcji, została odsunięta od treningów z pierwszym zespołem i dostała wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu.

Z tej możliwości skorzystał wcześniej Sobiech, który w połowie stycznia został piłkarzem rywalizującego w tureckiej drugiej lidze Fatih Karagumruk SK Stambuł.