Przed wstrzymaniem rozgrywek piłkarskich w Polsce z powodu pandemii koronawirusa odbyły się dwa spotkania ćwierćfinałowe: GKS Tychy - Cracovia (1:2 po dogrywce) oraz Lechia Gdańsk - Piast Gliwice (2:1).

Reklama

Po ponad dwóch miesiącach zostaną wyłonieni pozostali półfinaliści. Departament Rozgrywek Krajowych PZPN wyznaczył w piątek terminy zaległych ćwierćfinałów - mecz pierwszoligowej Miedzi w Legnicy z liderem ekstraklasy Legią zaplanowano na 26 maja, a dzień później ma się odbyć w Mielcu spotkanie pierwszoligowej Stali z występującym klasę wyżej Lechem. Początek obu meczów o godz. 20.10.

Również w piątek PZPN przypomniał, że w klubach Fortuna 1. Ligi przeprowadzone zostały (już 7 maja) badania diagnostyczne – przesiewowe na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2.

W sytuacji stwierdzenia wyniku pozytywnego lub niejednoznacznego, konkretna osoba zostaje skierowana do dalszej diagnostyki badaniem wymazu z dróg oddechowych - oświadczyła piłkarska federacja.

Do czasu uzyskania ostatecznych wyników badań kluby mogą przeprowadzać wyłącznie treningi indywidualne.

Już wcześniej zgodę na treningi grupowe (do 14 osób) uzyskały spośród drużyn pierwszej ligi Miedź i Stal, czyli uczestnicy rozgrywek Totolotek Pucharu Polski.

Rywalizacja w PKO BP Ekstraklasie zostanie wznowiona 29 maja.