„Kibice na stadionie” to druga akcja Lechii, po „Zapełniamy stadion”, która jest jednocześnie formą wsparcia klubu w czasie pandemii koronawirusa. W ramach tej drugiej inicjatywy sprzedano 6,5 tysiąca wirtualnych biletów po 10 złotych.

Reklama

Na większy wydatek muszą przygotować się sympatycy gdańskiej drużyny, którzy chcą „pojawić się” na własnym stadionie na ligowych spotkaniach z Arką Gdynia (niedziela) oraz Cracovią (9. czerwca). Po wysłaniu własnego zdjęcia i zapłaceniu 75 złotych powstanie na płycie PCV wizerunek takiego kibica od pasa w górę, który zostanie umieszczony na trybunach.

Przed derbami z Arką na taką formę wsparcia zdecydowało się około 200 osób.

Chętnych było więcej, ale przed niedzielną potyczką zdążyliśmy przygotować 200 takich sylwetek. Akcja trwa i mamy nadzieję, że w konfrontacji z Cracovią pojawią się kolejne wizerunki naszych sympatyków. Później ją zakończymy, bo kibice osobiście będą mogli pojawić się na trybunach. Po sezonie będzie można zabrać swoją podobiznę, a w ramach podziękowania każdy fan wskaże zawodnika, którego autograf będzie chciał mieć na swojej fotografii – powiedział Bruliński.