„Decyzją sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu Korony Kielce zawodnicy Bojan Cecaric, Matej Pucko oraz Uros Duranovic zostali odsunięci od zajęć pierwszej drużyny. Zarząd klubu podjął decyzję o nieprzedłużaniu z zawodnikami kontraktów, wygasających w dniu 30 czerwca 2020 roku" – czytamy w komunikacie kieleckiego klubu.

Reklama

Klub nie podał przyczyn tej decyzji, ale można się domyślać, że chodzi o postawę piłkarzy i formę, jako prezentowali podczas meczów ligowych.

To dosyć odważna decyzja sztabu trenerskiego drużyny, biorąc pod uwagę sytuację kadrową Korony. Przed wznowieniem rozgrywek ekstraklasy z klubem z różnych powodów pożegnali się Nemanja Miletic, Ivan Marquez, Rodrigo Zalazar i Daniel Dziwniel. Brak Cecarica, Pucki i Duranovica spowoduje, że trener Maciej Bartoszek będzie miał jeszcze mniejsze pole manewru, jeśli chodzi o skład zespołu na poszczególne mecze.

Matej Pucko do Korony trafił latem 2018 roku. Słoweniec w barwach kieleckiego klubu zagrał w 58 meczach, w których zdobył pięć bramek i miał dziewięć asyst. Uros Djuranovic zawodnikiem zespołu jest od minionego sezonu. W Koronie Czarnogórzec rozegrał 19 spotkań, w których zaliczył dwie asysty. Cecaric w klubie jest dopiero od kilku miesięcy. Serb został wypożyczony z Cracovii. Wystąpił w siedmiu spotkaniach, ma na swoim koncie jedną asystę.

W piątek w inauguracyjnej kolejce grupy spadkowej Korona przegrała z Górnikiem w Zabrzu 2:3 i jej sytuacja w tabeli staje się coraz trudniejsza. Kielczanie w tabeli zajmują 14., spadkową pozycję, a do bezpiecznej lokaty zajmowanej przez Wisłę Kraków tracą pięć punktów. Na dodatek, zespół z Krakowa swój mecz w tej kolejce rozegra dopiero w sobotę z Rakowem w Częstochowie.