Luís Carlos Machado Mata jest lewym obrońcą. Jest wychowankiem klubu FC Oliveira do Duro, ale przez większość kariery grał w zespołach młodzieżowych i ostatnio w rezerwach FC Porto.

Reklama

Zdecydowałem się na Pogoń, bo zainteresował mnie projekt, który jest tu realizowany oraz warunki jakie są tworzone. Miałem kilka innych ofert, ale chciałem trafić do takiego klubu, który jest w stanie pomóc mi i ja jestem w stanie pomóc mu. Chciałbym nabierać tu piłkarskiej wartości i osiągać dobre rezultaty – powiedział obrońca po podpisaniu umowy z polskim klubem.

Portugalczyk urodził się 6 lipca 1997 roku. W karierze rozegrał 79 spotkań w Liga Pro (drugi poziom rozgrywkowy w Portugalii). Większość tych gier zagrał w barwach FC Porto B, a część na wypożyczeniu w Portimonense SC. Na zasadzie wypożyczenia grał też przez pół roku w hiszpańskim klubie FC Cartagena (trzeci poziom rozgrywkowy w Hiszpanii).

Mata jest byłym juniorskim reprezentantem Portugalii. Otrzymywał powołania do każdego z roczników od U15 do U21. Łącznie reprezentował swój kraj w 52 spotkaniach.

W Pogoni Szczecin zagra z numerem 97. Do zespołu dołączy wraz z rozpoczęciem przygotowań do sezonu 2020/2021.

Zastąpi w portowym zespole Ricardo Nunesa, który już kilka miesięcy temu zapowiedział, że po zakończeniu bieżącego sezonu zamierza wrócić w rodzinne strony. Przychodząc do Pogoni nie planował na wiele lat się wiązać z polskim klubem. Jednak spędził w Szczecinie sześć sezonów, rozgrywając 142 mecze ligowe.