Rzecznik piłkarskiego Śląska Tomasz Szozda poinformował, że 33-letni Sobota związał się z wrocławskim klubem na dwa sezony. Kontrakt obowiązuje do czerwca 2022 r. z opcją przedłużenia o kolejny rok - powiedział.

Reklama

Dodał, że wrocławscy kibice bardzo czekali na powrót Soboty do klubu. Dlatego, od strony marketingowej, we współpracy z Waldemarem Sobotą, zdecydowaliśmy o publikacji reklam w prasie ogólnopolskiej, które mają formę listu - zaznaczył Szozda

To całostronicowe reklamy z napisem: "Dzień dobry Wrocławiu; Wracam” i podpisem Waldemar Sobota. Reklamy ukazały się w piątek w papierowych wydaniach gazet.

Sobota wcześniej w barwach Śląska Wrocław grał w latach 2010-2013. Z wrocławskim klubem zdobył m.in. w 2012 r. mistrzostwo kraju oraz w tym samy roku Superpuchar Polski. W sumie rozegrał w tym zespole 120 meczów, zdobywając 19 bramek.

W latach 2013-2015 reprezentował Club Brugge, z którym zdobył Puchar Belgii i występował w Lidze Europy. Następnie przez pięć lat był zawodnikiem niemieckiego FC Sankt Pauli. Na poziomie 2. Bundesligi i w Pucharze Niemiec zaliczył w sumie 148 spotkań, zdobywając 15 goli.

Sobota rozegrał też 14 meczów w reprezentacji Polski.