Dotychczasowy kontrakt Tiby kończył się po najbliższym sezonie. Władze Lecha są jednak zadowolone z postawy Portugalczyka, dlatego postanowiły podpisać nową umowę, obowiązująca do końca czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Reklama

Pedro jest kluczową postacią naszej drużyny, dlatego bardzo zależało nam na przedłużeniu jego kontraktu. Dzięki tylu latom spędzonym na hiszpańskich czy portugalskich boiskach pomaga naszym wychowankom wchodzącym do pierwszej drużyny. Było to dobrze widać już w poprzednim sezonie, kiedy w zespole bardzo dobrze wyglądało połączenie doświadczenia z młodością - powiedział dyrektor sportowy "Kolejorza" Tomasz Rząsa cytowany przez oficjalną stronę klubową.

W składzie Lecha w przerwie letniej nastąpiło już kilka zmian. Drużynę opuścili napastnik Christian Gytkjaer, który przeszedł do włoskiej AC Monzy, Bohdan Butko wrócił do Szachtara Donieck, a z Tomaszem Cywką nie przedłużono kontraktu.

W środę do beniaminka ekstraklasy Stali Mielec został wypożyczony napastnik Paweł Tomczyk, z kolei Mateusz Skrzypczak w najbliższym sezonie będzie występował w pierwszoligowej Puszczy Niepołomice.

Poznański klub dotąd pozyskał trzech nowych zawodników - Alana Czerwińskiego (Zagłębie Lubin), szwedzkiego napastnika Mikaela Ishaka (1. FC Nuernberg) i bramkarza Filipa Bednarka (SC Heerenveen).